استعلام قیمت ناودانی

قیمت ناودانی، مقطع فولادی که در گروه پروفیل‎‌‌‌‌‌‌‌‌های باز قرار دارد و به شکل U لاتین می‌باشد ولی نوع اروپایی آن که در ادامه توضیح خواهیم داد به شکل حرف C  است و به سه روش پرسی، فابریک نورد سرد، فابریک نورد گرم تولید می‌شود و دو نوع ساده و مشبک دارند که نوع ساده آن ارتفاعی بین 30 تا 400 میلیمتر و سایزهایی بین 8 تا 16 دارد. نوع مشبک اغلب به روش نورد گرم تولید شده مناسب ساخت دکور و… می‌‌‌‌‌‌‌‌‌باشد.

استانداردهای ناودانی‌ چیست

این محصول در جهان سه نوع استاندارد دارد:

 • استاندارد اروپایی
 • استاندارد مقاوم به خوردگی
 • استاندارد فرانسه

نوع استاندارد اروپایی(  DIN- 1026) به UPN  و UNP معروف است و از نظر وزنی ازهمه انواع دیگر ناودانی سنگین تر و ضخیم‌تر است . معمولا به صورت دوتایی و جفت استفاده می‌شود که بسیار مناسب خرپا، ستون‌ها است و اگر به صورت تکی استفاده شود مناسب بادبند ها و … است. نوع UPN به شکل U  بوده ولی با بال‌های مخروطی و برای ستون ها مناسب است و نوع UNP که به شکل C بوده از سایز 30 الی 400 موجود است  و بال‌های موازی دارد. قیمت ناودانی امروز ناب تبریز

استعلام قیمت ناودانی

استاندارد مقاوم به خوردگی

قیمت ناودانی آلومینیوم که مطابق با استاندارد آمریکا تولید می‌شود، در مقابل خوردگی بسیار مقاوم است و از نظر وزنی سبک و کم وزن است و همچنین قدرت جوشکاری بالایی دارد. به همین دلیل برای مصارف دکوراسیون داخلی، درب و پنجره، کف تریلی و کامیون، قالب فلزی و …کاربرد فراوانی دارد. این نوع محصول در سایزهای 8*8 الی 100*100 میلیمتر تولید می‌شود. نوعی دیگر از همین محصول آلومینیومی گاهی به صورت خام و رنگ شده برای ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد که ابعاد این مدل 20*20 و یا 25*25 است.

کاربردهای اساسی ناودانی درکجا است

 • مناسب برای دیوارها: از این محصول به عنوان داربست برای دیوارهای ساختمانی به جای داربست چوبی استفاده می‌شود. البته مثل داربست چوبی که چند عدد میخ درست می‌شود، نیست بلکه احتیاج به جوشکاری و برشکاری دارد. داربست ها از بالا به پایین( به شکل عمودی) نصب می‌شود و قطعا مقاومت بیشتری نسبت به داربست چوبی دارد. معمولا برای دیوار مغازه‌ها و گاراژها استفاده می‌شود.
 • استفاده در سقف‌ها وپشت بام‌ها: در این مواقع از ناودانی به عنوان خرپا استفاده می‌شود یعنی از انحنای سقف با لبه سقف کشیده می‌شود و به این ترتیب به علت تراکم کمتر، کاهش وزن را هم خواهیم داشت با توجه به اینکه همان وزن یا گاهی وزن بیشتر را هم متحمل می‌شود این روش در صورتی استفاده می‌شود که سقف سبک باشد. همیشه خرپاهای فولادی قوی‌تر و مستحکم ‌تر از خرپای چوبی است. ولی در سقف‌های سنگین‌تر برای اینکه خرپاهای فولادی وزن بیشتری را تحمل کنند، آنها را به صورت موازی هم قرار ‌می‌دهند با این کار فاصله خرپا بیشتر شده و سقف مقاوم‌ترمی‌شود. خرید ناودانی فولادی
 • مناسب برای دیوارهای ستونی: برای ساختن دیوار ستونی از این محصول به خوبی می‌توان استفاده کرد هم به صورت خارجی هم به صورت داخلی و به طور افقی دو ستون به هم وصل می‌شود. اگر فاصله‌ها زیاد باشد و این ستون‌ها از چوب باشد، ممکن است چوب به مرور زمان خم شود و شکستگی ایجاد بشود و به این ترتیب تراز دیوار بهم میخورد.
 • استفاده در چارچوب درب و پنجره: اگر برای چارچوب درب و پنجره از این محصول به جای چارچوب‌های چوبی استفاده شود خیلی بهتر و ایمن‌تر است. نصب آن هم بسیار ساده است به این صورت که از ناودانی‌ها چهار برش آماده می‌کنید، بعد از اتصال به هم محل نصب در و پنجره آماده است و قسمت صاف آن محل نصب زهوار است و لولاها با پیچ و مهره به آن وصل می‌شود.
 • حامل تیرهای چوبی: اگر بخواهیم مقاومت و استحکام سازه‌ایی را بالا ببریم این محصول فولادی گزینه خوبی محسوب می‌شود که تیرهای چوبی داخل آن قرار می‌گیرند، با این کارهم استحکام بنا بیشتر می‌شود و هم اتصال راحت‌تر انجام می‌شود. حتی گاهی می‌شود از ناودانی کوچک در زیر تیرهای چوبی استفاده کرد و یا به عنوان درپوش قرار گیرد.
 • کاربرد در چارچوب ماشین‌ها: از ورق‌های فولادی، ناودانی‌های مخصوصی برای ساخت چارچوب خودروها تولید می‌شود که تحمل وزن بالا را داشته باشد و این محصول در قسمت جلو و عقب ماشین به صورت یکسان استفاده می‌شود. مثلا برای قسمت محافظ رادیاتور کاربرد دارد. استفاده از این محصول در صنعت خودرو سازی باعث می‌شود بدنه خودرو در هنگام تصادفات بسیار مستحکم باشد و انعصاف خود را برای روان کارکردن قطعات از دست ندهد.
 • استفاده درماشین ‌های سنگین و یدک کش: یکی از اجزای مهم و اساسی در ساخت ماشین‌های سنگین فولاد است و با توجه به اینکه این محصول تحمل وزن بالا را دارد بسیار مناسب برای ساخت ماشین ‌های سنگین است. همچنین برای بکسل کردن در یدک‌کش‌ها نیز کاربرد دارد. یکی دیگر از کاربرد‌های آن در ماشین سازی در باربندکامیون‌ها است، بدین صورت که جهت استحکام و انعطاف بیشتر به اتاق باربند از آن استفاده می‌شود و همچنین برای دیواره‌ها نیز می‌توان از ناودانی‌های کوچک به صورت افقی یا عمودی استفاده کرد.
 • کاربرد در ساختمان‌های فلزی: در ساختمان‌های بزرگ از این محصول برای وصل کردن تیرآهن ‌ها استفاده می‌‍شود. از این محصول در ساختمان سازی برای ستون‌ها، خرپا، اتصالات، بست‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و… استفاده می‌شود و حتما برای اتصالات باید از جوشکاری استفاده کرد. قیمت ناودانی ناب تبریز و شکفته

استعلام قیمت ناودانی

از این محصول که کاربرد آن زیاد است موارد دیگر نیز استفاده می‌شود. مثلا برای خطوط راه آهن که به طور قطعی می‌توان گفت بدون ناودانی ساخت خطوط راه آهن غیر ممکن است . در بعضی واقع برای راه پله‌های ساختمان ها نیز کاربرد دارد که باعث استحکام بیشتر می‌شود. یکی دیگر از کاربردهای این محصول استفاده در پل‌ها و گاردهای جاده‌ایی است. از خصوصیات ویژه این محصول سبک بودن و انعطاف‌پذیری زیاد آن است و با توجه به اینکه تنوع بسیار در ساخت دارد، متناسب با هر نیازی استفاده می‌شود.