فولاد ضد زنگ فریتیک: تولید و مزایای آن

انواع مختلفی از فولاد ضد زنگ وجود دارد. به عنوان مثال ، فولاد ضد زنگ فریتیک دارای ویژگی ها و مزایای بسیاری است که آن را به انتخاب صحیح مواد برای برخی از بخش های صنعت تبدیل می کند.

ناودانی ۸ شکفته

موتور سیکلت با قطعات فولاد ضد زنگ فریتیک

مدل های مختلف ورق و قیمت آن ها

فولاد ضد زنگ فریتیک چیست؟

فولادهای زنگ نزن فریتی حاوی مقدار زیادی کروم با محتوای کربن کم و در بیشتر موارد مقدار کمی نیکل هستند. این درجه های از فولاد ضد زنگ دارای ریزساختاری هستند که بسیار شبیه به فولادهای کربنی و آلیاژی کم است که باعث می شود فولاد ضد زنگ فریتی مغناطیسی شود. این تفاوت عمده ای با فولادهای ضد زنگ آستنیتی غیر مغناطیسی است.ویژگی دیگر فولاد ضد زنگ فریتی مقاومت بالا در برابر ترک خوردگی در برابر تنش است.

قیمت میلگرد آجدار قائم در مشهد

همچنین شکل پذیری خوبی دارند و در شرایط بسیار تهاجمی قابل استفاده هستند. بیشترین استفاده از فولاد ضد زنگ فریتیک در صنعت خودرو برای مواردی مانند لوله های دم و سیستم های اگزوز است. فولاد ضد زنگ فریتیک با عملیات حرارتی قابل سخت شدن نیست و برخی از گریدها ممکن است در منطقه جوش تحت تأثیر گرما ترک بخورند.

مراحل انتقال پروفیل های جوش داده شده

این بدان معنی است که جوشکاری فولاد ضد زنگ فریتی تنها با مقاطع نازک امکان پذیر است. با این حال ، شما می توانید این نمرات را در طیف گسترده ای از برنامه ها ، حتی بدون جوشکاری ، پیدا کنید.فولاد ضد زنگ فریتیک: تولید و مزایای آن

کانال های فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ فریتیک همچنین می تواند صرفه جویی در هزینه پروژه شما را فراهم کند. از آنجا که این گریدها دارای کروم کم و مقدار بسیار کمی نیکل هستند ، به طور کلی قیمت کمتری نسبت به سایر انواع فولاد ضد زنگ دارند.

محصولات نفتی حمل و نقل لوله

انواع پروفیل های فولاد ضد زنگ فریتی موجود

در پروفیل های سازه ای فولاد ضد زنگ دو نوع اصلی درجه فریتی وجود دارد. آنها انواع 409 و 410S هستند. این دو نوع می توانند با لیزر جوش داده شوند ، بنابراین Stainless Struktural ها می توانند از طریق روش همجوشی لیزر ، هر یک از اشکال ساختاری رایج و همچنین اشکال خاص ما را در این آلیاژها تولید کنند. از آنجا که همجوشی لیزر به هیچ ماده پرکننده ای احتیاج ندارد و این فرآیند شامل اتصال ماده اصلی به مواد اصلی است ، پروفیل های فولاد ضد زنگ فریتیک دارای همان خواص مکانیکی و ترکیب شیمیایی صفحات نوع 409 یا 410S خواهند بود.

تجزیه و تحلیل سولفات مس با ICP-OES باعث بهبود تولید الکترونیک می شود

همجوشی لیزری به ما امکان می دهد پروفیل هایی در این درجه های فولاد ضد زنگ فریتیک در بخش هایی مانند تیرها ، کانال ها ، زاویه ها ، سه راهی ها و اشکال سفارشی تولید کنیم.

قیمت پروفیل

درجه 409 – فولاد ضد زنگ فریتیک

گرید 409 یک فولاد ضد زنگ فریتی تثبیت شده است. این بدان معنی است که تیتانیوم و کروم آن را تثبیت می کنند ، با یازده درصد کروم حداقل مقدار مورد نیاز برای سطح منفعل که به فولاد ضد زنگ مقاومت در برابر خوردگی می دهد. کاربردها در درجه اول از 409 ضد زنگ نیستند که اکسیداسیون و محافظت در برابر خوردگی بیش از فولاد کربن باشد. درجه 409 مقاومت متوسط ​​، شکل پذیری خوب و قابلیت جوش پذیری را فراهم می کند اما ظاهر یکنواختی ندارد. به همین دلیل ، مردم معمولاً از درجه 409 برای کاربردهایی استفاده می کنند که مانند سیستم اگزوز اتومبیل ، اتمام سطح بسیار مهم نیست. سایر صنایع و کاربردهای فولاد ضد زنگ 409 شامل تولید برق ، کوره ها و مبدل های حرارتی و تجهیزات کشاورزی است.فولاد ضد زنگ فریتیک: تولید و مزایای آن

 Ferritic فولاد ضد زنگ درجه 410S

گرید 410S یک فولاد ضد زنگ فریتی است که یک تنوع کم کربن از فولاد ضد زنگ فریتی نوع 410 است. به دلیل سطح پایین کربن و افزودن تیتانیوم و / یا کلمبیوم ، این آلیاژ تشکیل آستنیت را در دماهای بالاتر به حداقل می رساند. این امر همچنین از سخت شدن جلوگیری کرده و از ترک خوردگی هنگام جوشکاری جلوگیری می کند. شما نمی توانید 410S را با عملیات حرارتی سخت کنید اما می توانید آن را جوش دهید. این آلیاژ همچنین از مقاومت در برابر اکسیداسیون خوبی برخوردار است. برخی از صنایع و برنامه هایی که ممکن است از 410S استفاده کنند شامل اجزای اگزوز خودرو ، نفت و گاز ، فرآوری پتروشیمی ، پردازش حرارتی ، تجهیزات و ماشین آلات معدن و قفسه های خاموش کننده است.

کاربرد انواع میلگرد و مقایسه قیمت آن ها

مقایسه فولاد ضد زنگ فریتیک با انواع دیگر فولاد ضد زنگ

آشنایی با انواع ورق فولادی

فولاد ضد زنگ فریتیک به اندازه فولاد ضد زنگ آستنیتی محبوب نیست. حتی فولاد ضد زنگ دوبلکس نیز در حال محبوبیت است در حالی که استفاده از فریتیک برای صنایع غیر از خودرو نسبتاً مساوی است. دلایل مختلفی وجود دارد. یکی از دلایل اصلی این است که فولادهای زنگ نزن آستنیتی مقاومت بیشتری در برابر خوردگی نسبت به فولادهای زنگ نزن فریتی دارند. این البته یکی از اصلی ترین مزایای استفاده از فولاد ضد زنگ در طراحی شماست.

این خواص بی نظیر فریتی و آستنیتی است

10 مقاله برتر ما در مورد تجزیه و تحلیل فلزات

دلیل دیگر توانایی ساخت و کار با آلیاژهای فولاد ضد زنگ آستنیتی در برابر فریتیک است. ساخت ، جوشکاری ، گرما ، ماشین آلات و غیره گریدهای آستنیتی بسیار راحت تر است. همچنین مناطق و صنایع دیگری وجود دارد که می توانید در آن فولادهای آستنیتی را بیشتر از نمونه های فریتی ببینید. گریدهای فولاد ضد زنگ فریتیک نسبت به خوردگی بین دانه ای در مناطق تحت تأثیر گرما حساسیت بیشتری دارند. به همین دلیل است که کارشناسان تعداد معدودی از درجه ها را برای جوشکاری توصیه می کنند. فولادهای فریتیک نیز پس از تراش یا تراشکاری تا حدودی از ضخامت خود تمایل به شکستگی دارند. با این حال ، این شبیه فولادهای کربنی است. فولادهای آستنیتی قبل از ایجاد شکستگی نفوذ زیادی دارند.فولاد ضد زنگ فریتیک: تولید و مزایای آن