قیمت تیرآهن اهواز در مشهد

ساخت وساز از صنایع بسیار مهم است. امروزه مهندسین روش ها و راه های زیادی برای ساخت و سازهای مقاوم و متفاوت دارند. برای ایمنی سازه ها و افزایش طول عمر آنها از آهن، فولاد و فلزات مختلف استفاده می شود تا استحکام افزایش یابد، فلزات علاوه بر اینکه استحکام سازه را افزایش می دهند، اجازه می دهند تا بتوانیم ساختمان ها، بناها و سازه های زیبا و متنوع بسازیم همچنین ارتفاع و عظمت سازه ها و برج ها نیز مدیون وجود محصولاتی مثل تیرآهن هست.

قیمت میلگرد آجدار قائم در مشهد

در این نوشته ضمن معرفی کامل تیرآهن به موضوع قیمت تیرآهن اهواز در مشهد می پردازیم با ما همراه باشید.قیمت تیرآهن اهواز در مشهد

برای مشاهده قیمت تیرآهن در مشهد اینجا کلیک کنید.

تیرآهن نوعی محصول فولادی و آهنی است، شکل سطح مقطع آن به صورت حرف I یا  H است. نوع اول را تیر معمولی و نوع دوم را تیر هاش یا بال پهن می نامند. استاندارد ساخت تیرآهن بر اساس کاربردی که دارد متفاوت است.

قیمت تیرآهن IPE  در تهران

در کشورهای مختلف بر اساس شرایط اقلیمی و جوی استانداردهای مختلفی برای ساخت مقاطع فولادی استفاده می شود در ایران نیز چند استاندارد رایج از جمله ، اروپایی، چین و روسی وجود دارد. در ادامه به طور کامل معرفی می کنیم.قیمت تیرآهن اهواز در مشهد

قیمت تیرآهن اهواز در مشهد

انواع تیرآهن در بازار کدامند

قیمت ورق سیاه کوتاه

تیرآهن یک شکل و ظاهر معروف و رایجی دارد که تقریبا همه می شناسند. از نظر ابعاد، ضخامت ها و روش ساخت تفاوت هایی بین انواع آن وجود دارد. مثلا نوعی تیرآهن ساختمان وجود دارد که شکل سطح مقطع آن به صورت I است. همانطور که می دانید تیرآهن سه قسمت اصلی دارد. قسمت میانی که جان نام دارد و دو قسمت عمود بر آن که بال های تیرآهن نامیده می شوند.

قیمت ورق پیوستگی امروز

در محل اتصال بالها به جان تیرآهن اگر زاویه 90 درجه باشد و ضخامت بال ها در ابتدا و انتهای آن یکسان باشند، محصول مربوطه تیرآهن اروپایی است و اگر زاویه دار باشد به آن تیرآهن چین و روسیه گفته می شود.

مزایای بازیافت فولاد

نوع دیگری از تیرآهن ساخته می شود که اندازه بال ها و جان آن با هم برابر است که به آن تیرآهن هاش یا هش گفته می شود و البته در بازار تیر بال پهن یا عریض نیز گفته می شود. ان را با علامت H نشان می دهند. تیرآهن H میزان مقاومت بالاتری نسبت به نوع معمولی دارد، تحمل وزن آن نیز بیشتر است و در دهانه های بزرگ مورد استفاده بیشتری قرار می گیرد در پروژه های عظیم، در سدسازی، راه سازی، برج سازی و بناهای بزرگ و مرتفع نیز علاوه بر تیرآهن معمولی و لانه زنبوری از تیؤآهن های بال پهن با اندازهای بزرگ نیز استفاده می شود زیرا مقاومت و استحکام بالایی دارند. تیرآهن هاش علاوه بر ساخت و ساز در صنایع دیگر مثل ساخت جرثقیل ها، بالابرها، ماشین آلات سنگین و .. نیز استفاده می شود.

موارد استفاده از میله های کانال گالوانیزه

اما تیرآهن لانه زنبوری نیز نوعی محصول پرکاربرد است که قدمت کمتری نسبت به دو نوع دیگر دارد. تیر لانه زنبوری سبک تر است، به راحتی ساخته می شود و مزیت های زیادی هم دارد. به تیرآهن لانه زنبوری، تیر مشبک نیز گفته می شود. این محصول یک نقطه ضعف دارد که می توان آن را تقویت کرد. ابتدا باید روش ساخت این محصول را توضیح دهیم.قیمت تیرآهن اهواز در مشهد

موارد استفاده از ورق های شمع

تیرآهن لانه زنبوری چیست

تیر معمولی از دو بال و یک جان تشکیل شده است. بالها عمود بر قسمت جان هستند.  وقتی تیرآهن معمولی ساخته شد می توان آن را از قسمت میانی یعنی جان برش داد. برشکاری باید به صورت ذوزنقه ای باشد. سپس قسمت های جدا شده را بر روی هم به گونه ای قرار داد که سوراخ ها و حفره های شش ضلعی در جان به وجود آید. حالا نوبت جوشکاری دو قسمت به هم است. جان تیرآهن دوباره با روش های جوشکاری مناسب به هم متصل شده و اینبار به خاطر وجود حفره های شش ضلعی وزن سبک تری دارد.

کارخانه جات ایرانی تولیدکننده برتر فولاد

توجه داشته باشید که کیفیت تیرآهن لانه زنبوری به کیفیت جوشکاری آن وابستگی مستقیمی دارد. اگر جوش دو قسمت جان به خوبی و با استانداردهای لازم انجام نگیرد، بر اثر وارد آمدن بارهای مختلف، وزن سازه و .. به راحتی دچار شکست می شود که در این صورت خسارت های زیادی بر سازه وارد می شود.

موارد استفاده از میله های کانال گالوانیزه

اما اگر همه چیز خوب پیش برود، جوشکاری با دقت و بر اساس استانداردها و توسط جوشکار ماهر انجام شود، و البته به درستی مورد استفاده قرار بگیرد، تیراهن لانه زنبوری مزیت های زیادی دارد و این خصوصیات خوب باعث شده از آن در موارد زیادی استفاده به عمل آید. به عنوان مثال حفره های تیر مشبک محل خوبی برای عبور دادن لوله، کابل، سیم برق و سایر تاسیسات سازه است. حفره ها باعث سبک تر شده تیؤآهن و در نتیجه ارزان تر شدن آن می شود. حفره ها باعث می شود وزن کلی سازه کاهش بیاید.

مدل های مختلف ورق و قیمت آن ها

نکات مهمی در رابطه با روش استفاده و محل به کارگیری تیرآهن لانه زنبوری وجود دارد که در آیین نامه ساختمان به آن اشاره شده است. ممنوعیت هایی برای استفاده از تیرآهن لانه زنبوری وجود دارد که نباید فراموش شود.قیمت تیرآهن اهواز در مشهد

قیمت تیرآهن در بازار

قیمت محصولات آهنی و فولادی و یا فلزات مختلف به موارد زیادی بستگی دارد. مثلا قیمت تیرآهن تحت تاثیر قیمت نفت، دلار، مواد معدنی سنگ آهن، گندله، اهن اسفنجی، سوخت و حامل های انرژی، ضایعات قراضه آهن، میزان عرضه و تقاضا در بازار، شرایط فصلی و سیاسی و .. است. تمام این عوامل نه تنها بر قیمت آهن بلکه بر نرخ خرید و فروش سایر محصولات فلزی دیگر نیز اثرگذار هستند.

بر اساس تمام موراد گفته شده فوق قبل از خرید تیرآهن باید فاکتورهای مختلفی را بررسی کرده و به آن ها توجه نمود. برای خرید تیرآهن کارخانه ذوب آهن اصفهان و دیگر تولیدکنندگان باید به علامت تجاری مخصوص هریک که به صورت برجسته بر روی محصول حک می شود دقت نمود تا جنس تقلبی خرید نکنیم. باید توجه داشته باشید که محصولات استاندارد دارای برگه آنالیز هستند که تطابق ویژگی های فنی و مکانیکی آنها را با استاندارد ساخت نشان می دهد.

قبل از خرید تیرآهن باید به سایز مورد نیاز و نوع محصولی که باید مورد استفاده قرار بگیرد توجه داشته باشید. جنس تیرآهن نیز بسیار اهمیت دارد زیرا در شرایط جوی و آب و هوایی مختلف مثل وقتی قرار است در معرض رطوبت، آب شور دریا، مواد شیمایی، اسیدی و .. باشد، باید توجه داشت که دچار خوردگی، پوسیدگی و مشکلات دیگر نشود یا دارای خصوصیاتی باشد که در شرایط دمای بالا نیز مقاومت و استحکام بالا داشته باشد.قیمت تیرآهن اهواز در مشهد