قیمت ورق سیاه کوتاه

فلز ورق از جمله پر کاربردترین فولاد های ساختمانی محسوب می شوند که توسط عملیات نورد کاری تولید می شوند. ورق سیاه خروجی عملیات نورد کاری گرم و ورق سرد روغنی خروجی عملیات نورد کاری سرد است نقطه تفاوت ورق های گرم و سرد را می توان در سطح مقطعی آن ها دانست

قیمت میلگرد آجدار قائم در مشهد

نکته قابل توجه در این پاراگراف این است که خروجی نورد گرم نسبت به نورد سرد سطح مقطی نازک تری را دارد که ورق های نورد گرم را ورق سیاه می نامند که مواد اولیه ان را در کوره هایی با دمای بالا به صورت مذاب نگه میدارند و در نهایت یک ورق با ظاهری مات و تیره به دست می آید. قیمت ورق سیاه کوتاه

قیمت تیرآهن IPE  در تهران

ناودانی ۸ ناب تبریز 

برای مشاهده قیمت ورق سیاه اینجا کلیک کنید.

روش تولید ورق سیاه چگونه است

قیمت تیرآهن اهواز در مشهد

بعد از فرآیند نورد گرم شمش های فولادی برای ساخت انواع فولادهای ساختمانی از جمله :

 1. بلوم
 2. شمشه
 3. بیلت
 4. شمشال
 5. اسلب

تبدیل می شوند که حاصل روش نورد گرم و مقدمه ای برای ساخت ورق ها می باشد . برای ساخت ورق سیاه ابتدا اسلب ها را از میان غلتک ها نورد گرم عبور میدهند تا تحت فشار و دمای بالا از میزان ضخامت ان ها کاسته شود و ورق سیاه تولید گردد.

نحوه جلا دادن به فولاد ضد زنگ (راهنمای کامل)

کارخانجات تولیدی محصولات  فولادی فلز ورق های سیاه را به دو  صورت ورق های رول شده و شیت شده  تولید و به بازار عرضه می کنند. همچنین از این سبک ورق ها در تولید و صنایعی از جمله :

قیمت ورق سیاه کوتاه

مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که گریدهای ورق سیاه با شاخص St که از کلمه انگلیسی Structure ریشه گرفته است نام گذاری شده است.قیمت ورق سیاه کوتاه

مزایای بازیافت فولاد

ابعاد ورق سیاه

محصولات نفتی حمل و نقل لوله

فلز ورق های سیاه را باه دو حالت رول فرم و فابریک عرضه می شود در حالت فابریک این مزیت وجود دارد تا برش زنی ورق در ابعاد دلخواه ومورد نیاز مشتری صورت پذیرد اما در حالت اول رول فرم هیچ محدودیتی برای تولید و برش زنی وجود ندارد.

 فولاد از نظر فنی یک فلز نیست

برخی از خصوصیات ورق st37

ورق گالوانیزه

کارخانه جات ایرانی تولیدکننده برتر فولاد

ورق گالوانیزه یکی از عناصر اصلی در ساخت فولاد، سنگ آهن به شمار می آید و همانطور که می دانید و گفته شد  آهن در مجاورت با اکسیژن واکنش شیمیایی  از خود نشان می دهد و خوردگی و یا اصطلاحا زنگ زدگی می شود. اما جای نگرانی نیست امروزه را های زیادی در جهت خوردگی از آهن وجود دارد ویکی از راه های به صرف پوشش دهی فولاد با استفاده از عناصر اصلی مانند :

 1. روی
 2. قلع

می باشد . که با استفاده از روش های گالوانیزه ، اپوکسی ،آبکاری ،پودری صورت می پذیرد .

محصولات نفتی حمل و نقل لوله

روش گالوانیزه فولاد به چه صورت است

در روش گالوانیزه فولاد را با پوششی از فلز روی  می پوشانند تا روی همانند یک لایه محافظ در برابر اکسیژن عمل  کند و مانع از واکنش فولاد با هوا و در نتیجه  زنگ زدگی آهن شود . از جمله ویژگی های این روکش می توان به مزیت این که در صورت ایجاد هرگونه خراش و یا ازبین رفتگی پوشش به فلز پایه اسیبی نمی رسد و دچار خوردگی نمی شود زیرا روی به نسبت آهن فلزی فعال تر می باشد . ورق گالوانیزه کاربردهای زیادی دارد که یکی از مهم ترین این کاربردها گاردیل های کنار خیابان است از ان جایی که گاردیل ها همیشه در معرض اکسید شدن هستند بنابراین می بایست که از مقاومت بالایی در مواجه با خوردگی برخوردار باشند.

ST37 در کجا کاربرد دارد

ترکیب ، مقاومت و کیفیت فولاد با کمک حروف و اعداد معرفی می شوند. نامه شناسایی فولاد سازه ای عمومی St. بعد از این حرف عددی نوشته می شود که در 81/9 ضرب می شود تا حداقل مقاومت کششی فولاد در نیوتن بر میلی متر مربع بدست آید. پس از قرار دادن یک عدد مربوط به مقاومت داش ، درجه کیفیت معکوس فولاد به عنوان شماره های 1 تا 3 معرفی می شود.قیمت ورق سیاه کوتاه

خواص مکانیکی و جوشکاری ورق st37

مقاومت مکانیکی بالا و شکل پذیری بسیار خوب مقاومت در برابر کشش و مقاومت در برابر فشار زیاد این فولاد ، آن را به جایگزینی برای بسیاری از فولادهای سازه ای تبدیل کرده است که در آن کاهش وزن با حفظ مقاومت بسیار مهم است.

جرم جیوه در فرآیند تولید آهن و فولاد

مزایا و فواید استفاده از ورق گالوانیزه

در میان روش های جلوگیری از خوردگی، این روش نیازمند هزینه کم تری می باشد چرا که برای اجرای آن از دستگاه های پیشرفته و پر هزینه  نیازی نمی باشد.

فولادهایی که با ورق های گالوانیزه پوشش دهی می شوند دارای طول عمری حدود 20 الی 30 سال  هستند.

روکش گالوانیزه می تواند تمام فرورفتگی ها و جاهای کوچک را پر کرده و به طور کامل فولاد  بپوشاند.

 

نماد ST چیست؟

در تجزیه و تحلیل ورق ST37 ، نماد ST یک فولاد ساختاری است که نشان دهنده تنش نهایی فولاد است و 37 یک مقاومت کششی 370 N / mm2 را نشان می دهد. گاهی اوقات اعداد 1 ، 2 و 3 بعد از ST37 نمایش داده می شوند.

 

معروف ترین روش گالوانیزه
 1. روش سرد
 2. غوطه وری داغ
 3. اسپری نمودن روی
 4. رنگ کاری با خاک فلز روی و پوشش دهی مکانیکی

نکته از بین روش های ذکر شده روش غوطه وری داغ یا همان گالوانیزه گرم،  از جمله پرکاربردترین روش در برابر خوردگی شیمیایی برای  فعالان در عرصه ساخت وساز و فولاد محسوب می شود. در روش گلوانیزه گرم فلز آهن یا فولاد را در مخزن مذابی از فلز روی فرو برده تا در سطح آن لایه ای آن از فلز روی به صورت کامل پوشانده شود روش گالوانیزه برای محیط های اسیدی و مرطوب کاربرد چندانی نداشته و فولاد سریعا دچار خوردگی می شود.قیمت ورق سیاه کوتاه