محاسبه قیمت ورق A283

قیمت ورق A283 آهن رسان

قیمت ورق فولادی آلیاژی A283 در بازار آهن آلات که با نام ورق مخزنی نیز معروف است بر اساس وزن و گرید آن تعیین می‌شود منظور از گرید در واقع همان درجه به استاندارد ساخت است. ورق آلیاژی a۲۸۳ در چهار استاندارد مختلف ساخته می‌شود که در ترکیب شیمیایی با هم متفاوت هستند این تفاوت تنها در مقدار کربن آن‌ها می باشد که به تفاوت در ویژگی های فنی و مکانیکی تقابل در کاربرد و تفاوت در قیمت منجر می شود. برای خرید ورق آلیاژی A283 از کارخانه فولاد مبارکه اصفهان با ما تماس بگیرید. شما قبل از خرید هر نوع محصول فولادی اعم از ورق تیرآهن میلگرد و غیره نیاز به اطلاعاتی در آن زمینه دارید تا بتوانید محصولات تقلبی و اصل را از هم تشخیص بدهید و محصول با کیفیت و در عین حال دارای قیمت مناسب را تهیه کنید.

ورق فولادی و انواع آن

ورق فلزی که نوع فولادی آن رایج تر و پر کاربرد تر است محصولی است که در کارخانه های فولاد ساخته می شود و ابعاد اندازه ها و ضخامت های آن طبق استاندارد ها در نظر گرفته می شود. ورق فولادی با ضخامت کم هم به صورت رول و هم به صورت شیت یا برش خورده تولید می شود. صنایع معمولاً با توجه به کاربرد خود نوع ورق را انتخاب می کنند که در ابعاد و اندازه های استاندارد و ضخامت های مورد نظرشان باشد برای آقایان با ضخامت بالا قابل روشن شدن نیستند بنابراین فقط به صورت فابریک یا برش خورده در بازار پیدا می‌شود برنامه های برش خورده پلیت نیز گاهی گفته می شود که به نوع و اندازه آن بستگی دارد ابعاد ورق فولادی در استاندارد های مختلف متفاوت است اما ابعاد هزار ۲۰۰۰ ۱۵۰۰ ۱۲۵۰ ۲۵۰۰ سه هزار ۶۰۰۰ میلی متر رایج هستند؛ و ضخامت انواع ورق فولادی بر اساس نوع استاندارد و کارخانه سازنده می تواند بین سه دهم میلی متر تا صد میلی متر نیز باشد.

قیمت ورق A283

ورق فولادی بر اساس روش ساخت می‌تواند در دو گروه ورق سرد و ورق گرم قرار بگیرد. دسته بندی های دیگری نیز از طرق فولادی وجود دارد که عناوین آن‌ها برای انواع ورق شامل ورق سفید و ورق سیاه ورق آجدار و رقم رنگی ورق گالوانیزه و رفع آلیاژی ورق صنعتی ورقه سبک ورق سنگین ورق ساختمانی و غیره است. به عنوان مثال به ورق های فولادی st33 تا st52 ورق ساختمانی گفته می شود. مقاله ورق آلیاژی و در واقع فولاد آلیاژی مقوله مهمی است که در این نوشته تنها به یک مورد از آن پرداخته شده است به طور ساده و مختصر به فولادی که ترکیب شیمیایی آن دستکاری شده باشد تا ویژگی‌های مورد نظر را به دست آورد فولاد آلیاژی گفته می شود و به ورق فولادی که از فولاد آلیاژی ساخته می شود ورق آلیاژی می گویند.

ورق آلیاژی انواع گوناگونی دارد زیرا مهندسین در کارخانه ها و آزمایشگاه ها با تغییراتی که در ترکیب شیمیایی فولاد داده اند، انواع مختلفی از آن را تولید کردند. به عنوان مثال فولاد آلیاژی A283 ورق آلیاژی A516 ورق آلیاژی هاردوکس ورق آلیاژی ضد سایش ورق آلیاژی دریایی و ورق آلیاژی مقاوم به دمای پایین و ورق آلیاژی نسوز و ورق آلیاژی ck45,st44,mo40,delidor و غیره مثال هایی از انواع محصول آلیاژی هستند که ویژگی های خاصی دارند و در کاربردهای خاص نیز مورد استفاده قرار می گیرند. برای روشن‌تر شدن موضوع خصوصیاتی که این ورق های آلیاژی دارند را بازگو می کنیم. مقاومت در برابر گرمای بالا، مقاومت در برابر دمای پایین، مقاومت در برابر نمک دریا هوا خوردگی مواد اسیدی شیمیایی، مقاومت در برابر فشار، داشتن استحکام و سختی بالا ویژگی‌هایی که این ورق های آلیاژی را مناسب برای کاربرد در قطعه سازی ساخت ابزار راهسازی پل سازی و شهرسازی و همچنین صنایع هواپیمایی می سازد

ورق A283 آهن رسان چه خصوصیاتی دارد

این یک ورق آلیاژی است یعنی ترکیب شیمیایی آن دچار تغییراتی شده است و ویژگی‌های خاصی را به دست آورد ترکیب شیمیایی ورق آلیاژی A283 متشکل از عناصر کربن سیلیسیم منگنز گوگرد فسفر و مس می باشد. این ورق آلیاژی در چهار استاندارد یا گرید ساخته می شود که به ترتیب با حروف ای بی سی و دی نشان داده می شوند. در میان استانداردهای مختلف نوع c در منطقه خاورمیانه رایج تر و پر کاربرد تر است و استحکام تسلیم آن ۲۰۵ و استحکام کششی آن بین ۳۸۰ ۵۱۵ مگاپاسکال می‌باشد و کاربرد اصلی آن برای ساخت انواع مقاطع فلزی سازه ای تیر ورق تیر هاش مخازن استوانه ها و لوله های انبار نفت و پتروشیمی ستون‌های نگهدارنده سازه های سنگین و امثال آن‌ها می باشد. میزان عناصر سیلیسیم منگنز گوگل در تمام استانداردهای این ورق آلیاژی با هم برابر و به ترتیب مساوی با 0.4%,0.9%,0.04%,0.035%,0.2% است این استانداردها همانطور که گفته شد در میزان عنصر کربن با هم تفاوت دارند و مقدار کربن در این گریدها به ترتیب برابر با 0.14%,0.17%,0.24%0.27% می باشد برای اینکه دقیقاً متوجه موضوع شوید ترکیب شیمیایی گرید a ورق آلیاژی A283 را به شما نشان می‌دهیم.

قیمت ورق A283

تفاوت در میزان عنصر کربن باعث تفاوت در خواص مکانیکی و فنی گریدهای مختلف این ورق آلیاژی شده است در ادامه جدول می بینید که خواص مکانیکی این ورق آلیاژی را در استاندارد های مختلف نشان می دهد توجه داشته باشید که اعداد بر اساس واحد ksi می باشند و شما می توانید این واحد را به اما پاسکال تبدیل کنید و برای تبدیل آن در اینترنت جستجو نمایید.

گرید ورق آلیاژی A283 استحکام تسلیم ورق استحکام کششی ورق
A 24 54-60
B 27 50-65
C 30 55-75
D 33 60-80

کاربرد ورق آلیاژی A283 آهن رسان

همان‌طور که گفته شد این یک ورق مخزنی است یعنی کاربرد اصلی آن برای ساخت مخازن برای نگهداری نفت گاز مواد پتروشیمی و امثال آن است. کاربردهای مهم ورق مخزنی در ساخت انواع ادوات صنعتی فلزی استوانه ها و لوله های نفت و گاز و مواد پتروشیمی در ساختمان سازی ساخت اسکلت ساخت انواع هاش تیر، تیر ورق پل سازی و راهسازی ساخت ستون های نگهدارنده برای سازه های سنگین فلزی ساخت دکل جرثقیل همچنین برای ساخت قطعات ماشین آلات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. ویژگی مهم ورق آلیاژی A283 استحکام کششی قابلیت جوشکاری و شکل پذیری مناسب آن است.

قیمت ورق

قیمت ورق st52در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir  بارگذاری شده است. وارداتی قیمت ورق آلومینایز قیمت ورق گیلان قطعات نمودار قیمت ورق سیاه در کانال تلگرامی آهن رسان قیمت ورق سرد فولاد قیمت ورق ابعادی ورق st52 3 قیمت ورق st 32 قیمت ورق st52 وارداتی قیمت ورق سرد فولاد نمودار قیمت ورق سیاه ورق st52 3 نمودار قیمت ورق روغنیقیمت ورق st 32 قیمت جهانی ورق روغنی قیمت ورق گیلان در کانال تلگرامی آهن رسان قطعات  قیمت ورق a283 gr c ورق a283 چیست قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق st52 قیمت ورق آهن قیمت ورق a516 قیمت هر کیلو آهن امروز قیمت قوطی آهن رسان  قیمت ورق سرد فولاد قیمت ورق st52 وارداتی قیمت ورق کاویان قیمت ورق ضد سایش ck45 قیمت ورق کویل ورق st52 3 قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق st 32 در وب سایت آهن رسان بارگذاری شده است.

قبل از خرید برق فولادی و هرنوع محصول فولادی یا فلزی دیگر باید اطلاعات کاملی در مورد آن محصول کارخانه های سازنده استانداردها و ویژگی های آن داشته باشید تا محصولی که می‌خرید دارای کیفیت مناسب قیمت خوب و سوددهی بالا باشد.برای خرید ورق آلیاژی A283 و استعلام قیمت فوری آن می‌توانید سایت و شبکه‌های اجتماعی ما را به طور مرتب و روزانه رصد نمایید. قیمت ها هر روز از کارخانه های مختلف به روز می شوند و بر اساس نوع کارخانه استاندارد ابعاد و اندازه ویژگی های دیگر به صورت میزبان دسته بندی شده اند مهم‌ترین کارخانه هایی که در ایران ورق آلیاژی مخزنی A283 را تولید می‌کند. کارخانه فولاد مبارکه اصفهان کارخانه اکسین اهواز و کارخانه کاویان می‌باشند. شما می توانید برند های دیگر این ورق فولادی را از کارخانه های خارجی در بازار پیدا کنید که از طریق واردات تأمین می شود کشورهایی که برای واردات ورق آلیاژی A283 به ایران فعالیت می کند شامل روسیه چین کره اوکراین بلژیک هند و آلمان می شوند.