استعلام قیمت ورق A516

بررسی اجمالی گرید 70 و 60 ورق a516 آهن رسان

قیمت ورق a516 نوعی فولاد PVQ یک گرید فولاد بسیار مقاوم در برابر خوردگی و فشار است. این نوع فولاد کربنی که برای دماهای پایین و متوسط ساخته‌شده، بسیار مناسب مخازن فشار و تمام مصارف مبتنی بر فشار است. برای این نوع فولاد چهار درجه مقاومت کشسانی تعریف‌شده است که حداقل آن ksi 55 و حداکثر آن ksi 70 در دسترس است.

در این مقاله تنها دو گرید از این فولاد پر کاربرد را به صورت اجمالی بررسی می کنیم. گرید 60 و گرید 70 که به ترتیب یکی پر کاربرد ترین گرید از این نوع و دیگری بهترین برای دما های پایین در نوع خودش است.

 ورق a516 گرید 70

آیا می دانید چرا صفحات ASTM A516 GR.70 در بین کاربردهای صنعتی از بقیه محبوبتر هستند؟ اگر نمی دانید این مطلب می تواند توضیح خوبی به شما بدهد که چرا صاحبان صنایع معمولا از این ورق ها استفاده می کنند. این صفحات آلیاژ کربن متوسط هستند که عمدتا برای دیگهای بخار و مخازن تحت فشار طراحی شده اند. این گرید از آلیاژ کربن حاوی عناصر مختلفی مانند فسفر، گوگرد، منگنز و سیلیسیم است که توسط گرید ASTM استاندارد سازی شده است تا سخت ترین و مستحکم ترین صفحات فولادی را با مشخصات ASTM تولید کند.قیمت ورق A516 امروز در بازار آهن

استعلام قیمت ورق A516

فولاد کربن فلزی با مقاومت بالا در نظر گرفته می شود که به راحتی ساخته می شود و به راحتی به اشکال و سطوح مختلف جوش می خورد. از آن جایی که در مورد صفحات GR.70 صحبت کنیم، باید بدانیم که آنها برای مقاومت در برابر کشش بالا و مقاومت در برابر خوردگی ها بهترین هستند. شاید زمانی که روی سکو مترو تهران منتظر قطار هستید اصلا به صفحه آهنی بعد از خط زرد دقت نکرده باشید، این همان صفحه ای است که با نام تجاری صفحات ASTM A516 GR.70 PVQ تولید می شود و در میان کاربردهای مختلف صنعتی بسیار محبوب است. البته ممکن است برای برخی کاربرد ها ی این صفحات از سایر گریدها مانند 60، 55 و 65 نیز استفاده کنند. بعلاوه، از صفحات معمولاً برای ساخت دیگهای بخار کم تا متوسط، مخازن تحت فشار و تجهیزات پردازش مختلف استفاده می شود که جایگزینی برای آن وجود ندارد!قیمت ورق A516 فولاد مبارکه موارد استفاده بسیار مختلفی برای ورق 1516 گرید 70 وجود دارد که در آن از این صفحات استفاده می شود. برای مثال تولید برق، فرآوری گاز، شرکت های حفاری نفت، مبدل های حرارتی، کندانسورها، صنایع پتروشیمی و تجهیزات آب دریا. این صفحات با کنترل مناسب و مداوم و با راهنمایی کارشناسان کیفیت و با استفاده از مواد کاملاً تست شده ساخته می شوند که باعث می شود در محیط و درجه حرارت بالا به راحتی مقاومت کنند.

در کل می توان گفت که این صفحات انتخاب عالی برای مصارف در دمای کمتر از دمای محیط است چراکه مقاومت بسیار عالی دارد از طرفی در مخازن تحت فشار و در دیگهای بخار صنعتی نیز استفاده می شود که آن هم به دلیل مقاومت بسیار بالا در برابر فشار است.

ورق a516 گرید 60 آهن رسان

آیا به دنبال ورقه های فولادی هستید که بسیار کاربردی، مقاوم و دوام طولانی دارند تا بتوانید آنها را سال های سال در صنایع و مراکز صنعتی استفاده کنید؟ اگر همین طور است، تبریک می گوییم جستجوی شما در همینجا به پایان رسیده است و نتیجه آن ورق a516 گرید 60 است. ورق a516 گرید 60 گزینه مناسبی برای شماست. این صفحات برای مخازن تحت فشار و ساخت مخازن در صورت نیاز به مقاومت بالا، بهترین است و یک گزینه ایده آل محسوب می شود. خوب، اگر در مورد مشخصات آن صحبت کنیم، این صفحات مطابق با استاندارد ASTM A516 GR.60 ساخته می شوند و به صورت رول شده برای هر مورد استفاده تهیه می شوند. این ورق های در اناده های متفاوت در بازار موجود است.

قیمت ورق A516 درب کارخانه ضخامت این صفحات تقریبا 8 میلی متر تا 100 میلی متر است. در حالی که عرض صفحه از 1500 میلی متر تا 3500 میلی متر متغیر است. شما می توانید این صفحات را در اشکال و اندازه های متنوع متناسب با نیاز و تقاضای خود از یک فروشنده مطمئن دریافت کنید. طول این گرید از صفحات از 3000 میلی متر تا 8000 میلی متر متغیر است و سطح صفحه برجسته، خط مو، آینه یا ماسه است. این صفحات حتی با روکش گرم نیز در دسترس هستند

استعلام قیمت ورق A516

معمولا چیزی که صفحات این گرید را از بقیه متمایز می کند و تولید آن را نسبت به دیگر گرید ها حائز اهمیت می کند، آزمایشات و کنترل کیفیت در این گرید است.

  1. قیمت ورق A516 اوکراین آیا تا به حال برای شما سوال پیش نیامده است که چگونه این صفحات کیفیت و دوام خود را برای مدت طولانی حفظ می کنند؟ اگر اینطور نیست، پس توجه به این نکته مهم است که این صفحات با آزمایشات و بازرسی های کنترل کیفیت مختلفی روبرو می شوند که به تولید کننده کمک می کند تا کیفیت صفحات را بررسی کنند. این آزمایشات عبارتند از: آزمون پهن کردن، آزمایش سختی، آزمایش ضربه Charpy V-Notch، تست کشش با دمای بالا، آزمایش IBR، آزمایش اولتراسونیک و موارد دیگر. با استفاده از آن، تولیدکنندگان گواهینامه های مختلفی مانند گواهی تست سختی و گزارش بازرسی شخص ثالث را ارائه می دهند.
  2. این گرید از فولاد در کنار گرید 65 جزو پرکاربرد ترین گرید های ورق a516 در مصارف غیر صنعتی، مانند مصارف ساختمانی، حفاظی و دریایی و البته برای شرایط صنعتی است. برای همین معمولا بحث کردن در مورد تمام کاربرد های آنها کار دشواری است. ولی در ادامه چند نمونه از کاربرد های آن را نام میبریم.

موارد استفاده:

ورق آهن رسان

قیمت ورق a516 gr 70 آهن رسان  ورق a516 گرید 70 قیمت ورق st52 قیمت ورق st52 وارداتی ورق st52 3 قیمت ورق روغنی قیمت ورق کویل قیمت ورق آهن  قیمت ورق روغنی استعلام قیمت ورق آهن قیمت ورق st52 وارداتی قیمت ورق کاویان در کانال تلگرامی آهن رسان  ورق a516 اکسین قیمت ورق کویل نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق گالوانیزه نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق روغنی قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق رنگی قیمت ورق a516 gr 70 قیمت ورق آهن کیلویی استعلام قیمت ورق آهن  در وب سایت آهن رسان قیمت ورق گالوانیزه استعلام قیمت ورق آهن قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق روغنی آهن قیمت ورق a516 gr 70 قیمت قوطی آهن وزن و قیمت ورق آهن قیمت آهن کیلویی ورق a516 گرید 70 قیمت ورق a516 gr 70 قیمت ورق st52 استعلام قیمت ورق آهن قیمت ورق st52 وارداتی در کانال واتساپ قیمت گذاری آهن رسان  فروش ورق st52 در اصفهان قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir بارگذاری شده است.

سخن نهایی:

قیمت ورق A516 اکسین اهواز همواره برای صاحبان صنایع و دست اندرکاران پروژه ها تهیه متریال مناسب دغدغه مهمی بوده ولی از آن مهم تر ایجاد یک تعادل سازنده بین هزینه ها و مورد استفاده آن ها در پروژه ها است.برای استفاده در دما های پایین و مقاومت در برابر خوردگی یا فشار های کششی مثل فشار هایی که لوله های حمل سیال های گرانرو (با ویسکوزیته بالا) تحمل می کنند بهترین گزینه گرید 70 است ولی این زمانی مشکل ساز است که بدانید این گرید گران قیمت ترین گرید فولاد A516 است.و برای مصارف ساده و نیمه صنعتی مانند قایق سازی و یا مخازن فشار معمول در دمای محیط بهتر است از ورق a516 گرید 60 استفاده کنید ولی باید آگاه باشید که این گرید از فولاد برای بعضی مصارف مقاومت پایینی دارد و نمی توان به آن بیش از حد فشار آورد! خرید ورق آلیاژی آتشخوار A516