نحوه جلا دادن به فولاد ضد زنگ (راهنمای کامل)

 

یک فلز بسیار صیقلی ، به طور دقیق فولاد ضد زنگ ، بهترین سطح را از خود نشان می دهد و این فرآیند به محافظت از فلز کمک می کند. لحظه ای که یاد بگیرید چگونه فولاد ضد زنگ را از شکل خام آن صیقل داده و جلای بسیار براق آن را بدست آورید ، می توانید انواع تریم های دلخواه خود را بسازید نحوه جلا دادن به فولاد ضد زنگ (راهنمای کامل)

 

نبشی ۳*۴۰*۴۰ آریان فولاد

دستیابی به پایان آینه بر روی فولاد ضد زنگ خام هرگز به این سختی نیست. با این حال ، این روند می تواند زمانبر و خسته کننده باشد. اگر به اندازه کافی صبور باشید ، نتیجه آن ارزش آن را خواهد داشت. ورجینگ چه مزایایی دارد

 

چگونه استیل ضد زنگ را صیقل می دهیم

روش های زیادی برای پرداخت فولاد ضد زنگ وجود دارد و این مقاله ساده ترین و احتمالاً موثرترین روش را توصیف می کند. دو روش پرداخت فولاد ضد زنگ شرح داده شده در این پست شامل استفاده از مینی آسیاب و آسیاب نیمکت با قدرت 750 وات است.

 

شما می توانید با استفاده از یک دستگاه آسیاب نیمکت ارزان قیمت 350 وات ، پرداخت فولاد ضد زنگ را شروع کرده و همچنان به نتایج بهتری برسید. با این حال ، اگر میزان پرداخت شما زیاد باشد ، باید به دستگاه قدرتمندتری ارتقا پیدا کنید. آسیاب نیمکت 750 وات آنچنان که فکر می کنید گران نیست. آشنایی با فولاد گرید بالا

 

پرداخت فولاد ضد زنگ با استفاده از آسیاب نیمکت تا حد زیادی موثرترین راه است. آنچه شما باید درک کنید این است که یک چرخ نیمکت کم فشار ممکن است سطح مطلوبی را برای شما ایجاد نکند. برای کار باید حداقل از یک مدل 350 وات استفاده کنید.

 

علاوه بر این ، دستگاه آسیاب باید به گونه ای باشد که امکان برداشتن چرخ آسیاب را فراهم کند تا امکان اتصال یک قلمه به شافت فراهم شود. این یک شافت مکمل است که دارای نخهای مارپیچی است که در آن ماپس نصب شده است. نحوه جلا دادن به فولاد ضد زنگ (راهنمای کامل)

 

 

 

اگر نمی توانید به یک آسیاب کوچک یا آسیاب نیمکت دسترسی داشته باشید ، می توانید از یک مته دستی قدرتمند با دیسک های آسیاب برای صیقل دادن فولاد ضد زنگ استفاده کنید. دریل دستی باید دارای یک دیسک شافت مانند در قسمت دریل باشد. از این روش صیقل دهی به فولاد ضد زنگ می توان برای جلا دادن به اتصالات قدیمی ، خراشیده و لک شده نیز استفاده کرد. نحوه انتخاب درجه فولاد مناسب

 

اگر می خواهید تر و تمیز خاصی ایجاد کنید ، می توانید از نمایندگی خود فولاد ضد زنگ تهیه کنید. 304 بهترین گزینه برای تزئینات است حتی اگر برخی از افراد فولاد ضد زنگ 316 را نیز ترجیح دهند.

 

چگونه استیل ضد زنگ را صیقل می دهیم

هر سنجی را که انتخاب کنید ، تفاوتی در کاری که می خواهید صیقل دهید وجود نخواهد داشت.

 

نحوه پرداخت مرحله به مرحله فولاد ضد زنگ

مرحله 1: آماده سازی نوار یا فولاد زاویه دار

اگر یک میله فولادی مسطح از فروشگاه داشته باشید ، متوجه خواهید شد که در آن یک پوشش خشن و خالدار وجود دارد. این همان چیزی است که شما باید ابتدا زمین بزنید تا قبل از شروع پرداخت ، فلز به پایان برسد. نحوه جلا دادن به فولاد ضد زنگ (راهنمای کامل)

 

 

برای این مرحله شما به یک آسیاب کوچک احتیاج دارید. برای از بین بردن لبه های ناهموار ، با دیسک فلپ درشت شروع کنید و سپس از دیسک ظریف تری برای از بین بردن خراش های عمیق استفاده کنید. روش دیگر ، شما می توانید از یک مته و دیسک فلپ برای انجام کار استفاده کنید ، اما انتظار داشته باشید که سرعت آن کندتر شود. 10 مقاله برتر ما در مورد تجزیه و تحلیل فلزات

 

 

بعد از اولین آسیاب ، به دلیل استفاده از دیسک فلپ ، فولاد ضد زنگ شما دارای یک سطح صاف و دارای برخی از خراش ها است.

 

برای از بین بردن خراش های باقی مانده توسط دیسک فلپ از فولاد ضد زنگ ، شما به دیسک های Abracs نیاز دارید که از خشن ترین تا بهترین آنها شروع می شود.

 

چگونه استیل ضد زنگ را صیقل می دهیم

با پیشرفت از یک مرحله به مرحله دیگر ، خواهید فهمید که درخشش سطحی در حال ظهور است. اگر تمام خراش ها را برداشته باشید ، فولاد ضد زنگ شما آماده پرداخت است. اگر خراش هایی باقی مانده است ، باید مراحل را بارها و بارها تکرار کنید. نحوه جلا دادن به فولاد ضد زنگ (راهنمای کامل)

 

 

مرحله 2: تهیه ورق استیل

اگر ناحیه وسیع تری برای صیقل دادن داشته باشید ، متوجه می شوید که آسیاب در عمق سطح زمین فرو می رود. برای فولاد ضد زنگ ، شما ممکن است به یک سنباده بادوام 3 اینچ یا سنباده برقی نیاز داشته باشید.

 

با خشن ترین ساینده 60 گرتی شروع کنید و از نسخه های ریزتر 180 ، 350 ، و در آخر 400 سنگ استفاده کنید. 60 گرانیت باعث می شود که فولاد ضد زنگ شما رنگ مات براق داشته باشد ، در حالی که 180 گرانیت و بالاتر باعث درخشش کسل کننده می شود.موادتشکیل دهنده زیان آور در فولاد ها

 

پس از 400 گرت ، به دیسک 3000 گرت بروید ، که برای تولید یک پایان با کیفیت بالا طراحی شده است. این دیسک معمولاً مرطوب است ، بنابراین در استفاده از سنباده برقی باید محتاط باشید.

 

 

مرحله 3: پرداخت نهایی با چرخ

برای این مرحله ، شما به یک چرخ 750 وات نیاز دارید حتی اگر چرخ 350 وات نیز می تواند مفید باشد. شما همچنین به یک چرخ سیزال سخت با یک ترکیب پرداخت مشکی و یک چرخ پارچه ای نرم با یک ترکیب پرداخت سفید نیاز دارید. نحوه جلا دادن به فولاد ضد زنگ (راهنمای کامل)

 

 

با چرخ سیزال سخت و ترکیب جلا دهنده سیاه شروع کنید که هنگام چرخش باید روی چرخ بمالید. با ادامه استفاده از ترکیب صیقل دهنده ، فولاد ضد زنگ را بالا و پایین یا کنار هم کار کنید.

 

بعد از اتمام کار با چرخ سیزال سخت ، به چرخ پارچه نرم و ترکیب پرداخت سفید بروید تا در پایان به فولاد ضد زنگ پایان دهید.

 

وقتی این دو فرآیند را طی کردید ، متوجه خواهید شد که فولاد ضد زنگ یک ترکیب صیقل دهنده روی سطح آن گیر کرده است ، که از درخشش آن جلوگیری می کند. شما باید این ترکیب را با استفاده از یک براق کننده فلزی مانند Solvol حذف کنید.

قیمت ورق سیاه کوتاه

چگونه استیل ضد زنگ را صیقل می دهیم

با استفاده از سنباده 3 اینچی با یک پد بافر پشمی ، فولاد ضد زنگ را تمیز کنید تا پایان نهایی ، که یک سطح بسیار صیقلی و بازتابنده است ، بدست آورید. از ضایعات آهن تا نانوذرات سوپرپارامغناطیس

قیمت تیرآهن اهواز در مشهد

نکته حرفه ای: لازم است بررسی کنید قبل از اینکه به مرحله بعدی بروید ، تمام خراش ها و علائم در هر مرحله برداشته می شوند. این به شما کمک می کند تا در وقت صرفه جویی کنید و از انجام مراحل بعدی بعداً که باید کار خود را تمام کنید ، جلوگیری کنید. نحوه جلا دادن به فولاد ضد زنگ (راهنمای کامل)

 

قیمت تیرآهن IPE  در تهران

خط آخر

در این مقاله راهنمای گام به گام روش صیقل دادن فولاد ضد زنگ ارائه شده است. اگر صبور باشید که هر مرحله را دنبال کنید و از ابزار لازم برخوردار باشید ، این کار نباید کار سختی باشد. همیشه به خاطر داشته باشید که قبل از اقدام به مرحله بعدی ، اطمینان حاصل کنید که پس از هر مرحله نتیجه مطلوبی را کسب کرده اید. علاوه بر این ، امنیت شما باید یک نگرانی اصلی باشد. همیشه اطمینان حاصل کنید که از لوازم محافظ مانند عینک ، گوش های محافظ و دستکش استفاده می کنید. علاوه بر این ، هنگام استفاده از آسیاب برقی باید محتاط باشید. برای جلوگیری از برق گرفتگی ، هرگونه رطوبت را از سطح کار پاک کنید. در غیر این صورت ، شما باید پرداخت فولاد ضد زنگ را یک روند ساده انجام دهید. نحوه جلا دادن به فولاد ضد زنگ (راهنمای کامل)

قیمت میلگرد آجدار قائم در مشهد