شناخت لوله و قیمت انواع مدل آن در بازار

قیمت لوله

لوله استوانه‌ای توخالی است که دو سر آن باز بوده و دارای سطح مقطع دایره‌ای در ابعاد و اندازه‌های مختلف می باشد لوله را می توان از جنس فلزی و غیر فلزی ساخت انواع فلزی از نظر استحکام و مقاومت در برابر فشار خوردگی و موارد دیگر بهتر از انواع غیرفلزی است بنابراین کاربردهای بیشتری دارد و به مقدار زیادی در بازار پیدا می‌شود قیمت لوله فولادی با توجه به کاربرد ها و ویژگی‌هایی که دارد مورد توجه می باشد. اگر می‌خواهید انواع لوله را بشناسید و برای خرید لوله گالوانیزه نیاز به مشاوره دارید با ما تماس بگیرید.

لوله چیست و انواع آن کدم‌اند

از نظر شکل ظاهری با لوله آشنا شدید و قطعاً خودتان می‌دانید که به چه چیزهایی لوله گفته می‌شود اما لوله چه کاربردهایی می تواند داشته باشد و اطراف خود که نگاه می‌کنید احتمالاً پایه های میز تلویزیون در موتور یخچال ماشین لباسشویی در جاروبرقی در لوله کشی ساختمان لوله کشی آب لوله کشی گاز در کابل کشی های ساختمانی اغلب قدیمی لوله بخاری لوله هواکش و هود ناودانی همه و همه مثال های رایجی از کاربرد انواع لوله در زندگی انسان است اما کاربرد لوله به این چیزها ختم نمی شود در صنایع از لوله برای ساخت اگزوز موتور بند در ساخت اتومبیل کشتی سازی لوله کشی گاز آب و فاضلاب و انتقال سیالات مختلف در کارخانه‌ها و پالایشگاه‌ها استفاده می شود.

قیمت لوله

همان‌طور که می بینید در تمام این موارد لوله ها دارای ابعاد و اندازه های مختلف جنس متفاوت و کیفیت متفاوت هستند بنابراین می خواهیم انواع لوله را معرفی کنیم.

از نظر جنس لوله ها به دو دسته فلزی و غیر فلزی تقسیم می‌شوند. از انواع لوله های غیرفلزی می‌توان به لوله پلاستیکی لوله شیشه ای لوله چوبی لوله بتنی و غیره اشاره کرد و از انواع لوله های فلزی میتوان به لوله فولادی لوله آهنی لوله چدنی لوله آلومینیومی لوله مسی لوله برنجی لوله پر نظامی و غیره اشاره نمود.

معمولاً لوله های فلزی به خاطر استحکام و مقاومت بالاتری که دارند همچنین ویژگی های بسیار دیگری بیشتر مورد توجه و اهمیت قرار می گیرند کاربرد های بیشتری دارند و در بازار رایج تر هستند در این نوشته نیز می‌خواهیم بیشتر در مورد لوله های فلزی و به طور خاص در مورد لوله فولادی و آهنی صحبت کنیم.

انواع لوله فولادی

از نظر روش ساخت دو نوع لوله فولادی وجود دارد

لوله بدون درز و لوله درزدار.

و از نظر جنس و آلیاژ چند نوع لوله فولادی وجود دارد که از آن جمله می‌توان به لوله استیل ضد زنگ یا استنلس استیل استیل معمولی فولاد گالوانیزه فولاد کربنی یا فولاد سیاه اشاره نمود.

اما مهم‌ترین انواع لوله موجود در بازار دو نوع درزدار و بدون درد هستند به طور خلاصه این دو را معرفی می کنیم.

لوله درزدار

لوله درزدار لوله هایی گفته می شود که از ورق فولادی ساخته می شود ورق های فولادی یا به صورت شید یا پلیت و یا به صورت رول یا کوین در بازار وجود دارند از هر دو مدل این ورق های فولادی می‌توان لوله تولید نمود برای تولید لوله از ورق شیت آن را در ابعاد و اندازه های مورد نظر تهیه و با ابزار آلات مختلف خم کرده و لبه‌های خم شده را به هم نزدیک چسبانده و با جوشکاری متصل می کند در این موارد مسیر جوشکاری و درز لوله ها یعنی محل لبه ها در طول لوله به صورت یک خط مستقیم می باشد به همین دلیل به این نوع لوله درزدار، درز مستقیم نیز می گویند.

اما نوع دیگری از لوله درزدار وجود دارد که برای ساخت آن از طرق کویل یا رول استفاده می‌شود که معمولاً ارز کمتر و طول بلندتری دارند و ورقه های رول از رول جدا شده و به صورت لوله پیچیده می‌شود لبه های ورق بر روی لوله با جوشکاری پودری یا القایی متصل می شود. لوله ای که از چنین فرایندی ساخته می‌شود لوله اسپیرال نام دارد اسپیرال از کلمه حلزون گرفته شده و اشاره دارد به محل درد ها و جوش های حلزونی و مارپیچی در طول لوله.

معمولاً قیمت لوله درزدار ارزان تر از قیمت لوله بدون درز است.

تولید لوله درزدار در سایزهای بزرگ با هزینه کم امکان پذیر است به همین دلیل در بازار می توانید لوله های درزدار سایز بزرگ را نیز پیدا کنید. لوله درزدار به خاطر داشتن جوشکاری و درزهای به هم چسبیده معمولاً استحکام محدودی دارد بنابراین از آن در کاربردهای محدودی میتوان استفاده کرد اگر مقدار فشار و یا گرمای وارد شده بر آن بیش از حد معینی باشد لوله خراب شده و می شکند.

قیمت لوله

لوله بدون درز

برخلاف نوع قبلی برای ساخت لوله بدون درز از طرق فولادی استفاده نمی شود در اینجا از میله های فولادی و یا شمش های فولادی استفاده شده و لوله بدون دست به صورت فابریک از انتهای خط تولید خارج می‌شود هیچ اثری از جوشکاری یا درز بریدگی و غیره در سطح لوله دیده نمی شود به همین دلیل استحکام و مقاومت لوله بدون درد بیشتر از لوله درزدار می‌باشد بنابراین میتوان انتظار داشت قیمت لوله درزدار بالاتر باشد. توجه داشته باشید که برای تولید لوله های بدون درز در سایت های بزرگ نیاز به هزینه و انرژی زیادی است بنابراین صرفه اقتصادی ندارند. در مواردی که انتقال سیالات گازها و مواد شیمیایی با انرژی و فشار زیادی همراه باشد استفاده از لوله بدون درز مناسب تر است زیرا مقاومت بالاتری دارد نام دیگر لوله بدون درز مانیسمان نام دارد

قیمت لوله فولادی در بازار

برای استعلام قیمت لوله گالوانیزه و یا خرید لوله استیل ضد زنگ با ما تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن بهترین قیمت کف بازار را به شما ارائه دهیم قیمت لوله بر اساس وزن آن محاسبه می‌شود به علاوه تخمین قیمت به عوامل زیادی وابسته است زیرا قیمت‌های روزانه آهن آلات به خاطر عوامل مختلف بیرونی مدام در نوسان و تغییر است. قیمت لوله بر اساس ابعاد ضخامت سطح مقطع و وزن جنس مواد سازنده آن کارخانه سازنده استاندارد تولید نوع ورق نوع لوله روش ساخت قیمت مواد اولیه بر اساس قیمت نفت آهن قراضه قیمت آهن اسفنجی بر اساس هزینه های حمل و نقل بر اساس شرایط جغرافیایی و جوی و آب و هوای فصلی بر اساس شرایط سیاسی مهم منطقه‌ای و جهانی و بسیاری از موارد دیگر همچون قیمت دلار تعیین می شود. برای استعلام قیمت و خرید لوله گاز رسانی لوله آب و فاضلاب لوله مبلی و بسیاری از محصولات فولادی دیگر سایت ما اطلاعات به روزی را در اختیار شما قرار می‌دهد