محاسبه قیمت ورق st52

قیمت ورق st52 آهن رسان

صنایع مختلف برای ساخت و تولید انواع محصولات خود به فولاد و فلزات مختلف نیاز پیدا می کند به عنوان مثال صنعت ساخت خودرو صنعت ساختمان سازی و بسیاری از موارد دیگر از فولاد به مقدار زیاد استفاده می کنند مقاطع فولادی در کارخانه های فولاد بر اساس استانداردهای مختلف ساخته می شوند این مقاطع در اندازه ها و ابعاد گوناگون با ویژگی‌های مختلف تولید و عرضه می‌شوند. از مقاطع مهم و پرکاربرد بسیاری از صنایع، ورق فولادی است. ورق فولادی انواع مختلفی دارد که در جنس نوع ساخت کارخانه سازنده مشخصات و ویژگی های ورق با هم تفاوت دارند این تفاوت در قیمت‌ها نیز خود را نشان می‌دهد. به عنوان مثال قیمت ورق ST52 در بازار آهن آلات با قیمت ورق فولاد ضد زنگ متفاوت است؛ بنابراین برای خرید ورق فولادی توجه به بسیاری از نکات ضروری و مهم است.

انواع ورق فولادی و مشخصات آنها

از نظر آلیاژ بدجنس فولاد می توان ورق‌های فولادی زیادی را متصور شد به عنوان مثال ورق فولادی ضد زنگ یا همان استنلس استیل در گرید های مختلف همچون ۳۱۰، ۳۰۹، ۳۱۶ و غیره ساخته می شود که هر یک ویژگی های مکانیکی خاصی دارند. در ادامه می‌خواهیم یک از انواع ورق های ساختمانی را معرفی کنیم که به خاطر مشخصات بسیار عالی که دارد هم در صنعت ساختمان و هم در فتنه‌ای دیگر به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد و بسیار رایج و پرکاربرد است. دسته دیگری که می‌توان برای انواع ورق فولادی در نظر گرفت دسته ورق گرم و دسته ورق سرد است که بر اساس روش ساخت با هم متفاوت هستند. و ورق ها از نظر شکل ظاهر به دو نوع ورقه برش خورده و ورق رول با کویل تقسیم می شوند. تفاوت این دو نوع در شکل بسته بندی و خروج از خط تولید می باشد.

مشخصات ورق فولادی ST52

فولادهای ساختاری و زیربنایی یا به عبارت بهتر فولادهای ساختمانی از فولاد ST33 شروع می‌شود و به فولاد ST52 ختم می شوند. در این دسته میزان عناصر با هم تفاوت دارد به عنوان مثال فولاد آلیاژی st33 دارای کمترین میزان کربن و فولاد آلیاژی ST52 دارای بیشترین مقدار کربن در این دسته می باشد.

بنابراین برای شناخت بهتر ورق ST52 بهتر است و در مورد ترکیب شیمیایی فولاد سازنده آن اطلاعاتی به دست آوریم. این ورق فولادی چه ویژگی هایی دارد و ویژگی‌های خود را چگونه به دست آورده است؟ ترکیب شیمیایی آن دارای عناصر فسفر گوگرد سیلیسیوم کربن منگنه وانادیوم نیوبیوم تیتانیوم و آهن است. مقدار این عناصر تعیین کننده ویژگی های آن و تفاوت این فولاد با فولادهای دیگر است.

قیمت ورق st52

  1. فسفر برابر است با 0.045%
  2. گوگرد برابر است با 0.045%
  3. سیلیسیوم برابر است با 0.55%
  4. کربن برابر است با 0.24%
  5. منگنز برابر است با 1.6%
  6. تیتانیوم برابر است با 0.03%
  7. نیوبیوم برابر است با 0.03%
  8. وانادیوم برابر است با 0.05%

ویژگی این عناصر چیست؟

فسفر برای افزایش خاصیت ماشین‌کاری براده برداری و افزایش استحکام در حالت گرم فولاد است. گوگرد باعث افزایش قابلیت ماشین‌کاری فولاد می‌شود. سیلیسیوم برای افزایش استحکام تسلیم و خاصیت ارتجاعی فولاد و منگنز باعث افزایش سختی نقطه تسلیم سختی پذیری و استحکام نهایی فولاد می شود. کربن هرچه کمتر قابلیت جوشکاری ماشین‌کاری بیشتر خواهد شد و کربن هرچه کمتر فولاد نرم تر خواهد بود. قیمت ورق فولادی بر اساس ویژگی های آن متفاوت است.

خصوصیات مکانیکی ورق ST52 آهن رسان چیست؟

با توجه به شناخت عناصر و ترکیب شیمیایی این ورق می توانیم خواص مکانیکی آن را بر اساس خواص مکانیکی فولاد آن تشخیص بدهیم این فولاد دارای چگالی ۸ گرم بر سانتی متر مکعب دارای ضریب الاستیسیته ۲۱۰ هزار نیوتن بر میلی‌متر مربع و دارای دمای سخت شدن و تمپرینگ ۸۶۰ تا ۸۹۰ درجه سانتی گراد دارای دمای فورجینگ ۸۵۰ تا ۱۰۵۰ درجه سانتی گراد دارای میزان درصد ازدیاد طول ۲۲، دارای میزان تنش تسلیم ۳۵۵ نیوتن بر میلی‌متر مربع و دارای مقاومت کششی ۴۹۰ تا ۶۳۰ نیوتن بر میلی‌متر مربع است.پس می‌توان گفت ورق ST52 دارای مقاومت کششی و تنش تسلیم بالایی است استحکام خمش و پیچش بالایی دارد قابلیت ارتجاعی بالایی دارد جوش پذیری بالایی دارد ماشین‌کاری و فلزکاری آن بسیار خوب است و شکل دهی در حالت سرد خوبی دارد.

استانداردهای ساخت ورق سیاه ST52

ورق فولادی در کارخانه های فولاد به روش‌های مختلف و با استاندارد های گوناگون ساخته می‌شود در کشور ما استانداردهای آلمان اروپا ژاپن و آمریکا برای ساخت انواع ورق فولادی همچون ST52 مورد استفاده قرار می‌گیرد که رایج‌ترین آن‌ها استاندارد DIN آلمان است.در این استاندارد ها تمام جزئیات ساخت ورق فولادی شرح داده شده است گفته شده است که هر ورق بر اساس ابعاد ضخامت اندازه ها ویژگی ها عناصر تشکیل دهنده چگالی و ویژگی‌های فنی مکانیکی چه خصوصیاتی باید داشته باشد. به همین دلیل مصرف کننده می تواند با گرفتن آزمایش و تست اصالت کالا تطابق محصول خود را با استانداردهای جهانی مشخص کند. کارخانه ها و ورق فولادی را به دو صورت رول و شیت تولید و عرضه می‌کنند معمولاً ورق با ضخامت پایین هم به صورت شیت یا برش خورده و در ابعاد طولی عرضی و ضخامت استاندارد و هم به صورت رول یعنی به صورت کویل ساخته می‌شود که در آن حالت ضخامت و عرض ورق حالت استاندارد و طول آن به صورت کویت و قطر می باشد و مصرف‌کننده نهایی به اندازه دلخواه با روش‌های متناسب برش می زند. ورق رول ورق برشی نیز می‌گویند و به ورق برش خورده ورق فابریک نیز گفته می شود.

ورق آهن رسان 

قیمت ورق 50 گالوانیزه در وب سایت آهن رسان قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق اکسین st37قیمت پلیت قیمت ورق کاشان قیمت ورق کرکره ۶۰ قیمت ورق گرم فولاد مبارکه قیمت ورق کاویان در کانال تلگرامی آهن رسان  محاسبه آنلاین وزن ورق استیل قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه قیمت ورق گالوانیزه قیمت ورق st52 وارداتی محاسبه وزن ورق گالوانیزه مشخصات ورق st52 قیمت ورق سیاه 1.5 میل نمودار قیمت ورق سیاه قیمت و وزن ورق گالوانیزه در کانال واتساپ آهن رسان قیمت ورق سیاه نمودار قیمت ورق سیاه محاسبه آنلاین وزن ورق محاسبه آنلاین وزن ورق سیاه محاسبه وزن فولاد mo40 محاسبه گر وزن ورق محاسبه آنلاین وزن ورق استیل  قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق سیاه آهن رسان نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق آهن روغنی قیمت محصولات فولاد مبارکه ورق مشکی وزن و قیمت ورق آهن  قیمت ورق st52 وارداتی مشخصات ورق st52 قیمت ورق آهن ورق st52 چیست قیمت ورق گیلان آهن رسان  قطعات ورق آلیاژی st52 قیمت ورق کاویان st52 قیمت ورق st37 در وب سایت آهن رسان www.ahanresan.ir بارگذاری شده است.

قیمت ورق st52

ابعاد

و ضخامت های رایج برای تولید انواع ورق ST52 معمولاً در سایزهای ۱۰۰۰ در ۲۰۰۰ میلی‌متر ۲۰۰۰ در ۶۰۰۰ میلی متر ۱۵۰۰ در ۲۰۰۰ میلی‌متر و ۱۲۵۰ میلی متر با ضخامت های یک میلی متر و بیشتر ساخته می‌شوند. قیمت ورق ST52 در بازار بر اساس موارد مختلفی تعیین می‌شود که این موارد می‌تواند ابعاد و اندازه ها ضخامت کارخانه سازنده استاندارد ساخت و ویژگی های آن باشد.نکته مهم در هنگام خرید ورق ST52 توجه به نرمالیزه بودن آن و داشتن تست التراسونیک به خصوص در ضخامت‌های بیشتر از ۵۰ میلی‌متر است. تست التراسونیک آن را با علامت صوتی نیز نشان می‌دهند آزمایشی است که در آن امواج صوتی با فرکانس بالا را به درون ورق هدایت کرده و مشکلات سطحی و زیرسطحی آن را که شامل تورق حفره ترکیدگی پوست شدن خلل و فرج و بسیاری موارد دیگر است را مشخص می‌کند.